Prerës lazer tubi

Prerës lazer tubi

Përshkrim i shkurtër:

【】 Informacion bazë Emri: MK4020 q- me mbulesë mbrojtëse dhe automatik këmbyeshëm Tabela parimin e fibër lazer machine Fiber laser machine punës është e pajisur me botë kryesor burim lazer fibra e cila gjeneron lazer të fuqishëm që fokusohet në objektet dhe të çojë në shkrirjen çastit dhe avullimit. prerja automatike është e kontrolluar nga system.This kontrollit numerik është makinë hi-tech integron teknologji të përparuar fibra lazer, kontrollit numerik dhe Machin saktësi ...


Detail Product

Produkt Tags

Informacion bazë

Emri :MK4020 q-  With Protective Cover And Automatic Interchangeable Table

Parimi i punës i fije prerja lazer makinë

Fiber prerja makinë lazer është e pajisur me botë kryesor burim lazer fibra e cila gjeneron lazer të fuqishëm që fokusohet në objektet dhe të çojë në shkrirjen çastit dhe avullimit.

prerja automatike është e kontrolluar nga system.This kontrollit numerik është makinë hi-tech integron teknologji të përparuar fibra lazer, kontrollit numerik dhe teknologji makineri saktësi.

Parametrat e produktit :

Lloji i Machine MK 4020Q
Laser Burimi lmported original lazer fiber IPG / Nlight
 pushtet 1000W 2000W 3000W 4000W 6000W 8000W 12000W
Zona e prerjes 1500mm * 3000m, 1500 * 4000mm, 2000 * 4000mm1500 * 6000mm, 2000 * 6000mm; prerje varg, etj)
Maks. Shpejtësia e prerjes Në varësi të materialit dhe trashësi
rivendosjes Saktësi + 0,02 mm
Total Consumptionn elektrike <18KW <18KW <22KW <25KW <31KW <39KW <52KW
Furnizimi me energji elektrike 380V / 50Hz / 60Hz / 60A
Sipërfaqja e zënë 9000x5000mm (Duke përdorur prerja sipërfaqe 1500 × 3000 si shembull)

Karakteristikat e makinës :

1. kosto shumë të ulët: prerja gjithë mbretërit e fletë metalike duke përdorur ajrin;

2. Performancë të lartë: fibër importuar fillimisht burime lazer, punën e qëndrueshme;

Jetës mund të jetë mbi 100.000 orë;

prerja shpejtësi 3.High dhe efikasitetin; prerje mbi 10 metra e peta për minutë;

mirëmbajtjen 4.Laser falas;

5.Smooth dhe edges e bukura dhe sipërfaqet, shtrembërim të vogël, të qetë dhe Outlook bukur;

motor 6.importaed ndihmës dhe sistemi i përgatitur qëndrueshëm prerjen saktë;

software 7.Versatile mundësuar të ndryshme grafike dhe tekstuale të projektimit, të lehtë, operacion fleksibël dhe i përshtatshëm.

Aplikimi Area:

图片 2

Mekanike & elektrike Equipment , Engineering Workshop , Centrali Prodhuesi , Stainless Steel Produkt , Renovimi & Decor Work , Pajisje Kuzhina , Ndriçimi Cover , xhevahire (Metal, zink dhe Stainless Steel) , Car Accessories , pamjes , bordi Reklama , Metal Furniture Etc dhe shumë më tepër Industria e ndryshme.
Material përpunimit
çelik Sheet & Hollow tub , çeliku i karbonit Sheet & Hollow tub , Stainless Iron Sheet & Hollow tub , fletë galvanizuar & Hollow tub , Plate elektrolitike , Aluminum & Gold , Titanium Plate , alumini , tunxh , Metal rralla , Qeramikë. industria e ndërtimit të anijeve, struktura e rrjetit, çeliku, inxhinieri detare, tubacionet e naftës dhe industri të tjera.


  • Previous:
  • Next:

  • Produkte te Lidhura