MK3015-целосно затворени метални влакна Ласерски машина за сечење Со Interexchange маса

MK3015-целосно затворени метални влакна Ласерски машина за сечење Со Interexchange маса

Краток опис:

【】 Основни информации Име: MK3015- Заштитен капак и автоматско маса со заменлив работат принципот на оптички влакна ласерски машина за сечење ласерски машина за сечење Со е опремен со водечки светски ласерски извор на влакна, која генерира моќен ласер, кој се фокусира на предмети и да доведе до топење и инстант испарување. Автоматско сечење е контролирана од нумеричка контрола систем.Ова е hi-tech машина интегрира напредни влакна ласерска технологија, нумерички контрола и прецизност machiner ...


детали за производот

Тагови производ

Основни информации

Име :MK3015-  With Protective Cover And Automatic Interchangeable Table

Принципот на работа на ласерски машина за сечење

Влакна ласерско сечење машина е опремена со водечки светски ласерски извор на влакна, која генерира моќен ласер, кој се фокусира на предмети и да доведе до инстант топење и испарување.

Автоматско сечење е контролирана од нумеричка контрола систем.Ова е hi-tech машина интегрира напредни влакна ласерска технологија, нумерички контрола и прецизност машини технологија.

Производ параметри :

Тип на машина MK3015F
ласерски Извор lmported оригинални ласерски ИПГ / Nlight
 моќ 1000W 2000W 3000W 4000W 6000W 8000W 12000W
сечење област 1500mm * 3000m, 1500 * 4000mm, 2000 * 4000mm1500 * 6000mm, 2000 * 6000mm; сечење опсег, итн)
Max.cutting брзина Во зависност од материјалот и дебелината
Менување на точност + 0,02 mm
Вкупно Електрични Consumptionn <18KW <18KW <22KW <25KW <31KW <39KW <52KW
Напојување 380V / 50Hz / 60Hz / 60A
окупираните област 9000x5000mm (Користење сечење област 1500 × 3000 како пример)

Карактеристики на машината :

1. Многу ниска цена: сечење на сите кралеви на лим со користење на воздух;

2. Со високи перформанси: првично увезени ласерски извори на растителни влакна, стабилни перформанси;

На живот може да биде повеќе од 100.000 часа;

3. Висок брзина и ефикасност за сечење, сечење повеќе од 10 метри на тенки плочи во минута;

одржување 4.Laser за слободни;

5.Smooth и парична казна рабови и површини, мала дисторзија, мазна и убава перспектива;

6.importaed серво мотор и подготвува системот траен прецизно сечење;

7.Versatile софтвер овозможува различни графички и текстуални дизајн, лесен, флексибилни и удобен операција.

Примена Површина:

图片 2

Механички и електрична опрема , инженеринг работилница , Централа производителот , нерѓосувачки челик производ , реновирање и Оркестарот работа , Опрема , осветлување Корица , Накит (метал, цинк и нерѓосувачки челик) , автомобил додатоци , очила , Маркетинг одбор , Метал Мебел итн и многу повеќе различни индустрија.
Материјал за обработка
нерѓосувачки челичен лим и шупливи цевки , јаглероден челик лист и шупливи цевки , нерѓосувачки железо лист и шупливи цевки , поцинковани лист и шупливи цевки , Електролитски Плоча , алуминиум и злато , титаниум Плоча , алуминиум , месинг , ретки метали , керамика. бродоградба индустрија, мрежна структура, челик, морските инженеринг, нафтоводи и други индустрии.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи